A számítástechnikai blog

Ez a blog azért jött létre, hogy szaktanácsokkal szolgáljunk azoknak az embereknek, akik használják a számítógépet, de nem biztos, hogy minden trükköt ismernek, és szeretnék, ha a számítógép használata zökkenőmentesebbé válna.
A blog szerkesztője a MasterMind Számítástechnika

Tetszett? Lájkolj minket!

Tetszett? Még több tanács:

A Facebook üzenetküldő rendszere, a Messenger tulajdonképpen egy külön álló alkalmazás, ami a Facebook-ba van intergrálva. Mobiltelefonokon például ténylegesen külön alkalmazásként működik.

De mit lehet azon fejleszteni? Miért jön folyton az a sok frissítés? Az Androidos és iOS változatok például már a 111-es verziónál járnak, és tekintve, hogy 2011. nyár vége óta van Messenger, ez testvérek közt is átlagosan havi 2 frissítést jelent. De mit tudnak ennyit frissíteni? Megmutatjuk a legújabb funkiókat.

Érdemes elolvasni ezt a levelet?

Egy kis visszatekintés

A hagyományos csevegő alkalmazásból mára egy önálló kommunikációs rendszer lett. Már először is használhattunk smile-kat, ez nem nagy újdonság. Később viszont megjelentek a matricák, amikkel egyedibbé lehet tenni és fel lehet dobni a csevegést. Aztán persze matricákat lehet letölteni, sőt akár pénzért is vásárolhatsz különlegesebbeket.

Elindult aztán a hang alapú hívás a Messengeren, tehát már kvázi telefonálni is lehetett vele, sőt, akár videohívni is.

Természetesen küldhetsz fotókat akár a fotó galériádból, akár pedig azonnal elkészített képeket is. De küldhetsz GIF képeket, hanganyagot, és akár egy térképen megjelölve elküldheted a jelenlegi pozíciódat is.

Megjöttek a reakciók a Messengerbe is!

A legújabb verzióknál már lehetőséged van minden üzenetre reagálni valamilyen érzelmet kifejező fejjel. Szeretet, nevetés, csodálkozás, szomorúság, dühössék, vagy szimplán csak tetszés vagy nem tetszés kifejezése.

Ezek nem csak a mobilok alkalmazásaiben érhetők el, hanem a Facebook webes felületén is.

Jön az élő helyzet megosztás

Hamarosan pedig érkezik a legújabb frissítés, aminél már lehetőségünk lesz a csevegő partnerünkkel megosztani a helyzetünket oly módon, hogy ő valós időben láthatja majd, hogy épp merre járunk. Hasznos funkció lehet ez, ha például a gyereket egyedül megy iskolába vagy külön órára, és közben látod, nincs baja és tényleg oda tart.

Szintén jól jöhet ez a funkció, ha egy nagyobb városban keresitek egymást egy barátoddal, de nem tudjátok, pontosan ki hol van.

 

Te használod a Messenger extra funkcióit, vagy csak üzenetet szoktál írni rajta?

Címkék: messenger facebook

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://szamitastechnikarol.blog.hu/api/trackback/id/tr9812390899

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása