A címben lévő mondatot gyakran kell mondanunk ügyfeleinknek, ha nem vigyáznak eléggé notebookjukra.
Az előző bejegyzésben a laptopok akkumulátorának üzemidejéről írtunk, most egy ehhez szorosan kapcsolódó részről, a töltő csatlakozóról lesz szó. Rengeteg alkalommal találkozunk azzal, hogy a következő hibaleírással hoznak be notebookot hozzánk: "az a baja, hogy nem tölt".
Ilyenkor vagy a notebookban lévő töltő csatlakozónál van a hiba, vagy pedig a töltő adapternél.
Az adapter hiba az egyszerűbb eset, ilyenkor ugyanis annak cseréje már meg is oldja a problémát (használt adapterek jellemzően 6.000 Ft-tól, multifunkciós újak kb. 8-10 ezer forinttól, gyári újak pedig 12-15 ezer forinttól kaphatóak).
Azonban ha a notebooknál van a hiba, az költségesebb dolog (típustól függően 12-20.000 Ft, a leggyakoribb esetben kb. 15.000 Ft), ugyanis ilyenkor a töltő csatlakozó le szokott törni az alaplapról, a forrasztás elenged, és ez okozza a hibát, ennek megszüntetéséhez pedig darabjaira kell bontani a notebookot, szükség van új alkatrészre és azt szakszerűen be is kell forrasztani a helyére, ezt követően összerakni.
Mindezt csak azért írtuk le, mert az ilyen jellegű meghibásodásokat viszonylag könnyedén el lehet kerülni, és javasoljuk, hogy figyelj oda erre. A töltőcsatlakozó törését ugyanis az okozza, hogy véletlenül bedugva marad a töltő a notebookban, és a notebookot vagy így próbálja meg arrébb rakni tulajdonosa, vagy leesik, stb., ettől megfeszül a kábel, és kitörik a csatlakozó.
Egyszóval könnyedén elkerülhető a költséges meghibásodás, érdemes rá odafigyelni.
Neked volt már gondod a notebook töltőjével?