Az okostelefonokkal együtt érkeztek a félrepötyögött szavak is. A szoftverek gyártói automatikus helyesírás javítóval próbálták élhetővé tenni a telefonokat, így ha félregépelsz valamit, akkor ő automatikusan kijavítja.
Ám van, hogy nem jól javít. Hamarosan erre is lesz megoldás!
Érdemes elolvasni ezt a levelet?
Miért zavaró az automatikus javítás?
Előfordul, hogy valóban hibásan gépeltünk be valamit, és azt javítja ki a rendszer, ezt üdvözöljük is. Ám előfordul olyan is, hogy ő nem ismeri fel a szót amit még begépeltünk, pedig helyesen tettük (például mert az egy szleng vagy rövidítés), és minden áron ki akarja javítani valamire, amit ő gondol. A probléma ott kezdődik igazán, hogy sokszor ezt nem vesszük észre, csak miután már elküldtük az üzenetet, vagy rosszabb esetben akkor, amikor a másik fél értetlenkedve kérdezi, miről is akarunk mi itt írni?!
A megoldás egyszerű, Apple-ösök figyelem!
Nagyon egyszerű módját választotta az Apple annak, hogy könnyedén észre lehessen venni, mit is javított ki a rendszer. Amikor javít, akkor a kijavított szót aláhúzza, és kék színnel írja. Így egyből szembetűnő lesz a javítás, és még elküldés előtt észrevehetővé válik, hogy vajon jól javított-e a rendszer.
Ugyan az Apple természetesen semmit nem mond hivatalosan a dologról, ám beszédes, hogy bejegyeztette a védjegyét a megoldásra. Várhatóan a következő frissítési csomagban (vagy legkésőbb az iPhone 7-tel együtt érkező iOS10-ben) már benne lesz ez az apró újítás.
Ugyan elképzelhető, hogy az Android bizonyos kiadásaiban már ez megoldott probléma (a rengeteg kiadás miatt lehetetlen mindet ismerni), de ha mégsem, akkor is valószínűleg valami hasonlót ki fognak találni arra, hogy ne maradjanak le ezen a téren (sem).
Hamarosan kevésbé lesz zavaró az automatikus hibajavítás, addig pedig oda kell figyelni, valóban azt küldöd-e el, amit szeretnél.